Mielec: Dla bezpieczeństwa Polaków nad Adriatykiem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Policjantka spędzi w mieście Makarska dwa miesiące służąc polskim turystom, tak aby zapewnić im jak najbardziej bezpieczny i komfortowy pobyt poza granicami naszego kraju. Jest to jedna z największych i najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów miejscowość turystycznych nad Adriatykiem.
(Tomasz Łępa)
Aby móc służyć polskim turystom za granicami naszego kraju, policjantka, która na co dzień pracuje w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym mieleckiej komendy, musiała przejść kilka etapów kwalifikacyjnych. Podczas rekrutacji sprawdzono znajomość języków obcych policjantki oraz wiedzę z zakresu obowiązujących w Chorwacji przepisów dotyczących m.in. pełnienia służby patrolowej. Funkcjonariuszka musiała także wykazać się znajomością zasad międzynarodowej współpracy Policji.

Policjantka Anna Rymanowska – Osobliwy z Komendy Powiatowej Policji z Mielca, jako jedna z ośmiu polskich funkcjonariuszy, w okresie wakacji będzie pełnić służbę na terenie Chorwacji.
Zadaniem policjantki będzie pomoc i asysta w czynnościach służbowych wykonywanych przez chorwackich funkcjonariuszy wobec polskich turystów, tak aby zapewnić im bezpieczny i komfortowy pobyt nad Morzem Adriatyckim. Komendant Główny Policji w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Policji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Chorwacji skierował polskich funkcjonariuszy do pełnienia służby na terenie Chorwacji.
Mówi podinspektor Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji w Warszawie: