Mielec: Czy unieważnią przetarg?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

W planie jest kolejne spotkanie z ministerstwem obrony. Zdaniem związkowców rozmowy z MON mogą się toczyć w formule dwustronnej lub w Radzie Dialogu Społecznego, o ile taka komórka powstanie. Związkowcy mają się też spotkać z ministrem gospodarki, w którego gestii jest offset związany z przewidywanym kontraktem.
(tł)
Podczas spotkania uzgodniono plan pracy obserwatora społecznego ze strony związków i oprócz wglądu w dokumentację zostanie on zaproszony na testy śmigłowca do dalszego etapu, które rozpoczną się 12 maja.
Związkowcy mieli wiele wątpliwości co do przetargu i jego wygranej.
Przetarg na śmigłowce dla wojska był tematem wczorajszego spotkania kierownictwa MON ze związkowcami. Związkowcy, którzy dzień wcześniej domagali się unieważnienia przetargu, po rozmowie z wicepremierem, szefem MON Tomaszem Siemoniakiem i osobami odpowiedzialnymi za zakupy sprzętu, powiedzieli, że muszą zweryfikować uzyskane informacje z zarządami firm.
Postępowanie jest uczciwe, rzetelne i przejrzyste – taką odpowiedź otrzymali związkowcy od ministerstwa – mówi szef 'Solidarności” w PZL Mielec Marian Kokoszka