Mielec: Czy mamy już kompromis ?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Radni zwrócili się z prośbą do Prezydenta Miasta Mielca o przygotowanie i przedłożenie Radzie Miasta na najbliższej sesji w dniu 23 czerwca uchwały dotyczącej zmian budżetowych, umożliwiających przyznanie wsparcia finansowego.
(Tomasz Łepa)
Jak czytamy w oświadczeniu pomimo złożonej sytuacji oraz braku konkretnych informacji i rzetelnej wiedzy na temat mającej powstać sportowej spółki miejskiej, której od samego początku byliśmy przeciwni, mieleccy radni z klubu PiS szukali rozwiązania, które mogłoby przynieść kompromis w tej sprawie:

Klub Prawo i Sprawiedliwość, działający w Radzie Miejskiej w Mielcu wydał oświadczenie , w którym informuje, że w trosce o przyszłość piłki ręcznej w mieście , która znalazła się obecnie w bardzo trudnej sytuacji przeprowadził w ostatnim czasie szereg trudnych i czasochłonnych rozmów z wszystkimi stronami zaangażowanymi w procesie pomocy Klubowi Piłki Ręcznej. Wynik rozmów to osiągnięty kompromis z Klubem SPR Stal Mielec. Osiągnięte porozumienie mówi o zgodzie mieleckiego klubu piłki ręcznej na samodzielne powołanie Spółki Akcyjnej. Natomiast Klub Prawo i Sprawiedliwość deklaruje wolę i zaakceptuje rozwiązanie wsparcia SPR Stal Mielec tak, aby utworzona Sportowa Spółka Akcyjna mogła prowadzić samodzielną działalność – tłumaczy Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Ryniewicz: