Mielec: Czy będzie debata?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

W rozmowie z naszym reporterem wójt gminy Mielec, wyraził chęć spotkania się z kandydującym na stanowisko wójta Józefem Piątkiem na debacie dotyczącej przyszłego rozwoju gminy Mielec.
(Tomasz Łępa)
Jeśli chodzi o zadłużenie gminy na kwotę 11 milionów złotych, jest to nieprawda tłumaczy Kazimierz Gacek.

Z orzeczeniem sądu nie zgadza się obecny wójt Gminy Mielec, Kazimierz Gacek.

W drugiej turze wyborów na wójta gminy Mielec wystartują obecny wójt: Kazimierz Gacek i konkurent Józef Piątek, który wygrał sprawę w sądzie apelacyjnym dotyczącą prawdziwości danych mówiących o zadłużeniu gminy Mielec.
Przypomnijmy, dzień przed ciszą wyborczą odbyła się sprawa sądowa w trybie wyborczym, w której Kazimierz Gacek zarzucał Józefowi Piątkowi, kandydatowi na wójta gminy Mielec, podawanie informacji nieprawdziwych na spotkaniach z wyborcami i ulotce. Złożył więc wniosek do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu o wydanie orzeczenia w tej sprawie. Sąd w trybie wyborczym 12 listopada orzekł, że informacje na temat wysokiego zadłużenia są nieprawdziwe. Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marek Nowak, komitet PiS wniósł zażalenie na to orzeczenie i 14 listopada sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.
Sąd stwierdził, że podana przez Józefa Piątka informacja w ulotce wyborczej o planowanym zadłużeniu gminy Mielec jest prawdziwa. Mówi Józef Piątek.