Mielec: Chcemy pomóc ale ..

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jak tłumaczył na zakończenie sesji przewodniczący rady miejskiej w Mielcu Marian Kokoszka jeśli wszelkie wątpliwości co do przejrzystości działań uczestniczenia mieleckich piłkarzy ręcznych w superlidze PGNiG będą przedstawione a także będzie chęć utworzenia przez stowarzyszenie spółki akcyjnej, radcy miejscy ponownie powrócą do tematu pomocy dla mieleckiej piłki ręcznej.
(Tomasz Łepa)
Jak tłumaczy dyrektor biura sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu Marek Kamiński, w sprawie przygotowań do powstania spółki miejskiej magistrat wykonał duża pracę, która zakończyła się fiaskiem.

Argumentem przeciw powstaniu spółki miejskiej były niejasne warunki przystąpienia mieleckich szczypiornistów do zawodowej ligi i nie wyjaśnione sprawy finansowe, które ciążą na stowarzyszeniu na ponad milionowym zadłużeniu klubu. Radni proponują utworzenia spółki przez stowarzyszenie. Mówi radny Jakub Cena:

Rada Miejska w Mielcu w dniu wczorajszym nie powołała sportowej spółki miejskiej. Jeszcze w poniedziałek wydawało się, że sprawa nabierze pozytywnego charakteru jednak czwartkowa sesja zmieniła bieg sprawy. 14 radnych zagłosowało przeciwko powołaniu miejskiej spółki sportowej. Mówi prezydent Mielca Daniel Kozdęba.