Mielec: Chcą czystego powietrza dla nas.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

9 sierpnia sztab Aeris przeprowadzi akcję gromadzenia podpisów na terenie miasta i powiatu pod petycją mówiącą o natychmiastowym zaprzestaniu emisji niebezpiecznych substancji chemicznych, gazów i pyłów produkowanych przez firmę Kronospan.
(Tomasz Łępa)
Do akcji Sztabu Aeris oficjalnie dołączył związek zawodowy Solidarność. Wśród uczestników spotkania obecny był również prezydent Miasta Mielca, Daniel Kozdęba, który wyraził pomoc dla działań mieleckiego sztabu.

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie przy okrągłym stole z przedstawicielami starostwa powiatu mieleckiego, urzędu miasta i urzędu marszałkowskiego w sprawie czystego powietrza w Mielcu – wyjaśnia Grzegorz Maj, jeden z członków sztabu kryzysowego.

Problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy także zwierząt, z którymi właściciele coraz częściej odwiedzają przychodnie weterynaryjne – tłumaczy lekarz weterynarii Dorota Chorązka z Mielca.

W Mielcu odbyło się otwarte spotkanie Mieleckiego Sztabu Kryzysowego dla Czystego Powietrza Aeris, które rozpoczęło akcję zbierania podpisów pod petycją do władz samorządowych oraz koncernu Kronospan o skuteczne działania na rzecz czystego powietrza nad Mielcem i okolicą. O jakości powietrza wypowiadali się mieszkańcy biorący udział w spotkaniu – mówi Magdalena Chojnacka