Mielec: Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych w PZL MIELEC

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Realizacja projektu utworzenia Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych w Mielcu rozpoczęła się w grudniu 2010 roku po podpisaniu umowy o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt otrzymał wsparcie w wysokości 20 mln złotych , przy łącznej wartości inwestycji sięgającej 60 mln zł.
(Tomasz Łępa)
Rozwój działalności Centrum może przełożyć się również na wzrost zatrudnienia.

Działalność badawczo- rozwojowa Centrum obejmować będzie m.in. próby własności aerodynamicznych statków powietrznych w locie, kalibracje systemów paliwowych, zakłóceń elektromagnetycznych na statkach powietrznych i próby zespołów napędowych. Dzięki najnowszym technologiom, wzrośnie bezpieczeństwo prowadzonych badań -dodaje prezes Zakręcki.

W Mielcu zostało uruchomione centrum badań i prób statków powietrznych, zlokalizowane w nowo wybudowanym hangarze Polskich Zakładów Lotniczych.
Oddanie do użytku obiektu centrum rozpoczęło proces wyposażania go w nowoczesną aparaturę, która będzie wykorzystywana przez mieleckie zakłady lotnicze.
Centrum oferować będzie usługi w zakresie badań i testów w locie samolotów oraz śmigłowców. Jego powstanie to kolejny krok w realizacji działań rozwojowych Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu – mówi prezes zarządu Janusz Zakręcki.