Mielec: Były prezes Sikorsky Aircraft Jeffrey Pino zginął w wypadku lotniczym.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Koncern Sikorsky Aircraft potwierdził wieść o tragicznej śmierci Jeffa Pino, prezesa korporacji. Pełnił on tą funkcję w latach 2006-2012 kiedy to amerykańska firma angażowała się w działalność w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.
– Rodzina Sikorsky Aircraft jest zasmucona wieścią o nagłej utracie byłego prezesa Jeffa Pino. Jeff w czasie swojej sześcioletniej kadencji oddał energię i pasję dla innowacji lotnictwa. Zostanie zapamiętany jako prawdziwy lider i innowator – czytamy na stronie internetowej koncernu Sikorsky Aircraft.
Do wypadku lotniczego doszło w miejscowości Maricopa w stanie Arizona w USA. Pilotowany przez 61 letniego Jeffa Pino samolot P-51D Mustang – jednosilnikowy, amerykański myśliwiec używany podczas II wojny światowej runął na ziemię. W wypadku prócz Jeffa Pino zginął jeszcze jego 72-letni przyjaciel Nickolas Tramontano.
Jeffrey Pino bywał kilkakrotnie w Mielcu. Przeszedłszy na emeryturę współpracował jeszcze z firmą Aircraft zajmującą się rozwojem technologii wiropłatów – samolotów pionowego startu.
(TŁ)