Mielec: Była prawdziwa uczta muzyczna.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Kolejnym koncertem jaki zaplanowali organizatorzy XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego jest występ zespołu polskich akordeonistów, Motion Trio, który odbędzie się w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, 24 lipca o godz. 19.30.
(Tomasz Łępa)
W programie koncertu mielczanie mogli usłyszeć utwory Verdiego, Czajkowskiego, Moniuszki, a także Donizettiego. Jak dodaje dyrygent Podkarpackiej Orkiestry Symfonicznej, muzyka poważna powinna być uwzględniania przy organizowaniu różnych festiwali.

Owacjami na stająco zakończył się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej jaki odbył się wczoraj w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego.
Wraz z orkiestrą zaśpiewali: solistka opery krakowskiej Katarzyna Oleś-Blacha (sopran) i współpracujący między innymi z Operą Bałtycką, Poznańską i Wrocławską Stanisław Kufluk (baryton). Orkiestrą dyrygował Tomasz Tokarczyk absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na dwóch kierunkach: studia dyrygenckie w klasie Jerzego Katlewicza (dyplom z wyróżnieniem) i wiolinistyczne – w klasie Ewy Szubry-Jargoń, który zaraz po koncercie powiedział: