Mielec: Budowa mostu na rz. Wisłoka i drogi w kierunku ulicy Kosmonautów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wśród planowanych inwestycji drogowych w powiecie mieleckim znajduje się rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej Mielec – Tarnów od granicy województwa do początku planowanej obwodnicy Radomyśla Wielkiego, rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od końca obwodnicy Radomyśl Wielki do początku budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984, budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 do drogi wojewódzkiej nr 985 wraz z budową mostu na rzece Wisłoce, oraz budowa dwóch rond z dojazdami i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscowości Wola Mielecka: na skrzyżowaniu z drogą powiatową Borowa – Przecław, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 983 Sadkowa Góra – Mielec a także budowa obwodnicy miejscowości Radomyśl Wielki (w rezerwie).
(tł)
Z propozycji wariantu północnego budowy mostu zadowolony jest prezydent Mielca Daniel Kozdeba:

Przebieg drogi przez tereny rolnicze w tym wariancie powoduje ograniczenie wyburzeń. Długość odcinka nowej drogi oraz budowy nowego mostu wynosi ok. 1,5 km

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl przedstawił dziś w Mielcu wstępne plany przebudowy drogi wojewódzkiej Tarnów – Mielec wraz z budową nowego mostu na Wisłoce.
Przez most w Woli Mieleckiej w kierunku Mielca przejeżdża 28,5 tyś. pojazdów na dobę. W tej sytuacji konieczna jest budowa kolejnej przeprawy mostowej celem rozłożenia ruchu.