Mielec: Bezpieczniej przy drogach powiatowych. Kolejne chodniki gotowe

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do 31 sierpnia wykonawca chodników w Gminie Tuszów Narodowy i Gminie Gawłuszowice miał zakończyć miał prace budowlane. Tymczasem mieszkańcy obydwóch gmin cieszą się już nowymi traktami pieszymi.
Budowa chodników na terenie gmin Powiatu Mieleckiego kontynuowana jest rokrocznie dzięki wspólnemu finansowaniu Powiatu Mieleckiego i gmin. W bieżącym roku z nowych chodników korzystać będą także mieszkańcy gmin: Mielec, Czermin, Wadowice Górne oraz Radomyśl Wielki, w którym gotowy chodnik wraz z nową drogą oddano już do użytku.
– Tuszów Narodowy i Gawłuszowice to następne gminy, które dzięki złożonemu akcesowi na budowę chodników mają już gotowe kolejne odcinki bezpiecznych poboczy. Dzięki wspólnym działaniom mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej w swoich miejscowościach, tym bardziej że drogi, przy których powstały nowe trakty prowadzą do szkół, kościołów i innych strategicznych miejsc – powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.
W Gminie Tuszów Narodowy w miejscowości Jaślany powstało 352 m. nowego chodnika. Koszt, jaki samorządy poniosły z tego tytułu to 163 tys. zł. Natomiast w Gminie Gawłuszowice w miejscowości Brzyście wybudowano chodnik o łącznej długości 105 m. za kwotę 29 tys. zł. Łączny koszt inwestycji to 192 tys. zł
(Tomasz Łępa)