Mielec: Będzie oszczędniej i cieplej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Warto zaznaczenia jest fakt, iż podczas prac związanych z modernizacją budynku strażacy pełnili służbę bez możliwości wyłączenia budynku z użytkowania.
(Tomasz Łępa)
Oddanie do eksploatacji budynku Komendy Powiatowej PSP w Mielcu po modernizacji jest dowodem tego iż samorządy zarówno powiatowe jak i miejskie mogą wspólnie współpracować- podkreśla mielecki starosta, Zbigniew Tymuła, który koordynował prace termomodernizacyjne we wszystkich 5 komendach straży pożarnej.

Swój udział w modernizacji Komendy Powiatowej w Mielcu miał również mielecki magistrat- wyjaśnia prezydent Mielca, Daniel Kozdęba.

W ramach pozyskanych środków z programów operacyjnych 2007-2013 mielecka straż otrzymała nowy sprzęt ratowniczy – mówi Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Bogdan Kuliga

W budynku Straży Pożarnej w Mielcu odbyło się oficjalne zakończenie projektu pod nazwą 'Termomodernizacja budynków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Brzozowie, Ustrzykach Dolnych oraz budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Dębicy i Stalowej Woli”. W ramach projektu w Mielcu wykonano prace związane m.in. z budową kotłowni gazowej wraz z wymianą grzejników i instalacji c.o. w całym obiekcie, przebudową wewnętrznej instalacji gazowej oraz budową wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła dla całego obiektu. Mówi brygadier Stanisław Rączka komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.