Mielec: Aviatorsi do boju

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Mecz Aviatorsów rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:00 na boisku nr 3 w Mielcu. Podczas meczu do dyspozycji kibiców będzie manekin, na którym ćwiczą nasi zawodnicy, będzie można założyć sprzęt zawodnika oraz spróbować rzutu piłką. W przerwie meczu odbędzie się licytacja piłki z podpisami zawodników klubu, z której dochód w całości zostanie przekazany na rzecz Ninki Giży, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).
(Tomasz Łępa)
Mielecka drużyna futbolu amerykańskiego liczy, że sukces wygranych sprawi, że zostaną zauważeni przez instytucje, które chciałyby wesprzeć drużynę i ten rodzaj sportu na ziemi mieleckiej.

Kolejnym przeciwnikiem drużyny będą Silvers Olkusz, drużyna ta występuje na boiskach II ligi od 2012 roku, gdzie w dwóch poprzednich walczyła o awans do playoffs, w tym roku 'Srebrni' są uznawani za faworyta grupy wschodniej. AVIATORS Mielec zmierzą się z Silvers dwa razy – pierwsze spotkanie już w ta niedzielę w Mielcu oraz tydzień później w Olkuszu.

Po udanym debiucie w rozgrywkach PLFA II, w którym beniaminkowi z Mielca udało się zwyciężyć z jedną z najstarszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce – Zagłębie Steelers 6:0 zdobywając jedyne przyłożenie w meczu w 2 kwarcie nadszedł czas na debiut przed własną publicznością. Będzie to 10 oficjalny mecz naszej drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
Mówi trener drużyny, Michał Gawryś: