Mielec: Zawieszona do czwartku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Swój udział podczas poniedziałkowej sesji zaznaczyli także kibice i miłośnicy piłki ręcznej dla których powstanie spółki to szansa na dalsze funkcjonowanie w Mielcu szczypiornistów.
(Tomasz Łepa)
Podobnego zdania jest prezes SPR PGE Stal Mielec, Grzegorz Maj.

Prezydent Mielca, Daniela Kozdęba jest przekonany, że sprawa utworzenia spółki sportowej to kwestia wspólnego dialogu.

Zdaniem przewodniczącego klubu PiS Mariusza Ryniewicza, obecne zadłużenie piłki ręcznej na kwotę ponad 1 mln złotych a w dalszych planach koszty finansowania piłki ręcznej nie pozwalają na podjęcie jakiejkolwiek racjonalnej decyzji. Dług jaki ciąży na mieleckich szczypiornistach w chwili powstania spółki miejskiej musiałby być spłacony niestety ze środków miejskich.

Poniedziałkowa sesja Rady Miasta Mielca, która miała rozstrzygnąć losy powstania miejskiej spółki sportowej w mieście została kilka minut po jej rozpoczęciu przerwana głosami radnych do najbliższego czwartku. Powód to między innymi mnogość rozwiązań w sprawie powstania spółki a także wiele niejasności w sprawie finansowania nowego podmiotu. Mimo iż mielecki magistrat pracował nad różnymi wariantami stworzenia spółki to radni mieli tylko kilka dni na zapoznanie się z tymi projektami. Mówi Marian Kokoszka , przewodniczący rady miejskiej w Mielcu.