Mielec: WYDZIAŁ INŻYNIERII WYTWARZANIA już w październiku

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Uzyskane podczas studiów kompetencje i umiejętności zapewnią absolwentom Wydziału szerokie perspektywy zatrudnienia oraz rozwoju zawodowego. Program studiów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn prowadzonym w Wydziale Inżynierii Wytwarzania w Mielcu będzie dostosowany w zakresie przedmiotów specjalistycznych i obieralnych pod potrzeby firm z Mielca i regionu.
(Tomasz Łepa)
Wydział będzie prowadził studia stacjonarne (siedem semestrów) i niestacjonarne (osiem semestrów) pierwszego stopnia o profilu ogólno akademickim na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Procedura powstania wydziału w Mielcu była złożona – wyjaśnia pełnomocnik rektora AGH ds. Tworzenia Wydziału Inżynierii Wytwarzania, prof. AGH dr hab. inż. Bolesław Karwat

Funkcjonowanie wydziału jest pewnego rodzaju promocją miasta na mapie Polski – tłumaczy prezydent Mielca, Daniel Kozdęba.

W roku akademickim 2015/2016 w Mielcu zostanie uruchomiony WYDZIAŁ INŻYNIERII WYTWARZANIA w ramach, którego będą prowadzone bezpłatne studia stacjonarne na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.
Wydział został utworzony w 2015 roku po przekształceniu Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu, który realizował swoją misję dydaktyczną od 2009 roku. Mówi Prorektor AGH Prof. Andrzej Tytko