Mielec: Stanowcze NIE mieszkańców!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Obecny na wczorajszej sesji pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos zapowiedział, że jeśli II etap obwodnicy północnej nie powstanie, nie będzie uzasadnienia aby finansować budowę wiaduktu nad torami.
(Tomasz Łępa)
Problematyczny jest kolejny etap czyli przedłużenie drogi od Rzędzianowic do Piątkowca. Planowany trakt ma przeciąć drogę powiatową albo w Woli Mieleckiej albo w Trzcianie. Mieszkańcy ani jednej ani drugiej miejscowości nie wyrażają na to zgody. Nowy most ma odciążyć jedyną przeprawę przez Wisłokę w Mielcu. Żeby tak się stało II etap tej inwestycji musi być zrealizowany – tłumaczy Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Debata poświęcona koncepcji przebiegu nowej, północnej obwodnicy Mielca była tematem nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa podkarpackiego. Jej uczestnikami byli mieszkańcy i samorządowcy z Trzciany i Woli Mieleckiej, którzy przyjechali by wyrazić swoją opinię na temat przebiegu nowopowstającej drogi. Marszałek województwa, Władysław Ortyl.