Mielec: SDK – po raz XVI 'Teatr Jednego Wiersza”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Spółdzielczym Domu Kultury działającym pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się szesnasta edycja 'Teatru Jednego Wiersza”.
Impreza jak co roku zgromadziła wielu młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego miasta i powiatu. Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały szkoły podstawowe z terenu miasta; SP1, SP3, SP6, SP11, oraz gimnazjum nr 4 a także dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem, Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu i Zespołu Szkół w Przecławiu.
Obok wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Jerzego Kerna młodzi artyści przedstawili również wiersze noblistki Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Śliwiaka.
Jury konkursu, w skład którego wchodzili: Urszula Gładyszewska – Wałek, Jan Stępień i Zbigniew Wawer przyznało:
1 miejsce: Adriannie Majewskiej ze SP 3 , drugie Gabrielii Helowicz, Aleksandrze Malczyńskiej i Julii Helowicz z Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu zaś trzecie miejsce zajął Wojciech Królikowski ze SP3 z Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem.
W kategorii gimnazjów najlepszymi okazali się Weronika Wilczyńska z Grupy Awangarda działającej przy ZS w Przecławiu oraz Olga Janus, Klaudia Krawczyk, i Angelika Paliga.
(Tomasz Łępa)