Mielec: Rusza kolejka PALP

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W niedzielę rusza XIII edycja Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej sezonu 2015/2016 prowadzonej przez Komisję ds. PALP utworzoną przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Mielcu.
W rozgrywkach w obecnym sezonie będzie brało udział 10 zespołów tj.: LKS 'Sprint” Żarówka (mistrz ubiegłego sezonu), KS Zgórsko, LKS Zdziarzec, LKS 'Modorex' Dąbrówka Wisłocka, LKS 'Janovia' Janowiec, LKS 'Sokół' Partynia, LKS 'Madras' Goleszów, LKS 'Apollo” Dulcza Mała oraz dwaj beniaminkowie drużyny które dołączyły do rozgrywek dopiero od tego sezonu tj. GKS 'Grom” Krzemienica i LKS 'Strażak” Grochowe. Rozgrywki rundy jesiennej to 9 kolejek które potrwają do 18 października. Mecze poprowadzi w sumie 6 par sędziowskich zgodnie z Regulaminem rozgrywek po dwóch każde ze spotkań.
W pierwszej kolejce zmierzą się:
LKS 'Strażak” Grochowe – LKS 'Madras' Goleszów ( mecz na stadionie LKS Sokół Malinie )
KS Zgórsko – LKS 'Sokół' Partynia
LKS 'Apollo” Dulcza Mała – LKS 'Sprint” Żarówka
LKS 'Modorex' Dąbrówka Wisłocka – LKS Zdziarzec
LKS 'Grom” Krzemienica – LKS 'Janovia' Janowiec
Wszystkie mecze o godzinie 14.
Jak co roku walka w rozgrywkach Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej toczy się o okazały puchar Prezesa Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu a ponadto drużyny rywalizują w klasyfikacji Fair Play, zawodnicy o miano króla strzelców i sędziowie o 'kryształowy gwizdek”.
Patronem honorowym rozgrywek jest Starostwo Powiatowe w Mielcu, a patronat medialny nad rozgrywkami Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej LZS w Mielcu sprawuje Radio Leliwa.
(Tomasz Łępa)