Mielec: Rozmowy okrągłego stołu o powietrzu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponadto samorządowcy chcą współpracować, aby optymalnie wykorzystać środki zewnętrzne ( w tym Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego 2014-2020 i budżet państwa) w celu ograniczenia niskiej emisji.
(Tomasz Łepa)
Uczestnicy wczorajszego spotkania będą chcieli nakłonić firmę Kronospan, aby jej przedstawiciel, deklarację dotyczącą skrócenia terminów dostosowania, przedstawił na spotkaniu z mieszkańcami Mielca.

Z inicjatywy marszałka Władysława Ortyla, samorządowcy oraz przedstawiciel rady osiedla Mościska z Mielca dyskutowali w dniu wczorajszym o możliwych działaniach w celu poprawy jakości powietrza w Mielcu. Marszałek zaprosił do Urzędu Marszałkowskiego starostę mieleckiego Zbigniewa Tymułę, prezydenta Mielca Daniela Kozdębę oraz przewodniczącego Rady Osiedla Mościska Janusza Wronę. Rada Osiedla jest mocnym partnerem społecznym w walce o czyste powietrze. Ze względu na swoje położenie, osiedle to jest najbardziej narażone na zanieczyszczenia emitowane przez zakłady z terenu w tym szczególnie przez firmę Kronospan. Mówi Tomasz Leyko, Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego: