Mielec: Rank Progress ma umowę sprzedaży inwestycji w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Budowana galeria Aviator przy ul. Powstańców Warszawy w Mielcu ma już nowego właściciela. Jej dotychczasowy inwestor, firma Rank Progress sprzedała inwestycje firmie Pergranso z siedzibą w Warszawie, do której należy m.in. hipermarket Leclerc w Elblągu.
Spółka Rank Progress, podpisała z Pergranso umowę sprzedaży nieruchomości w Mielcu, związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie Aviator wraz z infrastrukturą techniczną i prawami oraz opracowaniami do dokumentacji projektowej inwestycji za 67,34 mln zł netto – podała spółka w komunikacie.
Zgodnie z zapisami umowy, kupujący zapłaci w imieniu sprzedającego na rzecz Plus Banku zobowiązania z tytułu pożyczki hipotecznej z lutego 2015 r. w kwocie 18,1 mln zł. Po ukazaniu się wzmianek w księgach wieczystych kupujący zapłaci w imieniu sprzedającego ponad 26 mln zł netto na rzecz generalnego wykonawcy i podwykonawców oraz 16 mln zł na rzecz sprzedającego.
Kolejne 7 mln zł kupujący zapłaci w ciągu pięciu dni po spełnieniu się przesłanek opisanych w umowie, do których należy przede wszystkim przeniesienie na rzecz kupującego prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Generalnym wykonawcą galerii jest giełdowy Mirbud. Umowa w tej sprawie była podpisana w marcu 2015 r. i opiewała na 56 mln zł netto.
Wcześniej Rang Progress sprzedał inną nieruchomość w Mielcu. W grudniu 2015 r. Progress XIV, spółka zależna Rank Progress, podpisała z Leroy-Merlin Inwestycje, umowę sprzedaży nieruchomości niezabudowanych położonych w Mielcu, o łącznej powierzchni blisko 3 ha za 15,5 mln zł netto.
(TŁ)