Mielec: Nowy most w 2017

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wójt Kazimierz Gacek ,który jest zwolennikiem realizacji inwestycji systemem Zaprojektuj- Wybuduj, tłumaczy iż system ten umożliwia zrealizowanie projektu w ciągu dwóch lat.
(Tomasz Łępa)
Potrzebne środki finansowe na ten cel mieleccy samorządowcy chcą otrzymać w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych na tzw. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne – tłumaczy wójt gminy Mielec.

Zdaniem marszałka województwa podkarpackiego, Władysława Ortyla, idea nowej przeprawy na Wisłoce , na pewno rozwiązałaby problem komunikacyjny w Mielcu.

Samorządy gminy i miasta Mielec chcą wybudować most na Wisłoce, który połączyłby Mielec z Podleszanami i południowo – zachodnią częścią powiatu mieleckiego. Do niedawna był jednak pomysł by tak zmodernizować istniejącą kładkę by to właśnie ona służyła jako most przeprawowy. Plany się jednak zmieniły i wjazd na most od strony Podleszan, zaczynałby się na Zawierzbiu w miejscu dojazdu do kładki a następnie mostem i nową drogą można byłoby dojechać do zbiegu ulic Kościuszki i Wojsławskiej – tłumaczy wójt gminy Mielec, Kazimierz Gacek.