Mielec: Nauka nie musi być nudna

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Z oferty szkoleniowej Centrum skorzystają uczniowie mieleckich szkół zawodowych, studenci Zamiejscowego Oddziału Dydaktycznego AGH w Mielcu oraz pracownicy przedsiębiorstw pragnący podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Gościom oraz uczestnikom Festiwalu przedstawiono bazę dydaktyczną Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, które zostało wyposażone w 10 nowoczesnych i świetnie wyposażonych laboratoriów. Sobota w godz. 9.00 – 14.00 jest dniem otwartym festiwalu nauki.
(Tomasz Łępa)
(Tomasz Łępa)
Ważnym wydarzeniem w pierwszym dniu Festiwalu, było Otwarcie Centrum Edukacji Technicznej HTEC. Program ten to unikatowa możliwość praktycznego szkolenia na najnowszych frezarkach i tokarkach CNC.

Festiwal Nauki to również spojrzenie na wiedzę nie tylko od strony ławki i książki .
Mówi dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia w Mielcu Zdzisław Nowakowski.

W Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu, przez najbliższe dwa dni odbywać się będzie IV Mielecki Festiwal Nauki i Techniki organizowany w ramach Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki. Niezmienna jest idea mieleckich festiwali, których pomysłodawcą i inicjatorem w 2011 roku było Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia w Mielcu.
Mówi Andrzej Szyszka, kierownik w Regionalnym Centrum Kształcenia w Mielcu.