Mielec: Ministerstwo Sportu powiedziało TAK

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ministerstwo zauważyło też dwie propozycje z województwa podkarpackiego: z Centrum Sportów Zimowych z Ustrzyk Dolnych oraz Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Urzędnicy nie przychylili się pozytywnie do wniosku z Krosna gdzie proponowano budowę krytego lodowiska.
(Tomasz Łepa)
Zdaniem wiceprzewodniczącej remonty nie nalezą do najmocniejszych stron dlatego też taka decyzja w sprawie budowy nowej hali:

Budowa nowej hali sportowej w Mielcu została wpisana do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło wniosek z Mielca, który znalazł się w planie wieloletnim. Przypomnijmy miasto miało otrzymać dotacje w wysokości 7 mln złotych na modernizację hali sportowej. Radni postanowili nie skorzystać z tej oferty i postanowiono wybudować nowy obiekt sportowy. Tym samym samorządowcy ponownie musieli się starać o wpisanie hali sportowej na listę inwestycji ważnych dla sportu. By otrzymać dotacje projekt musi być uwzględniony w planie wieloletnim i tak się też stało. Mówi radna PiS Barbara Tutro, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Mielcu: