Mielec: Kto ma racje – oto jest pytanie?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wyjaśniała Urszula Chmura z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.
Problem z parkowaniem w strefie zamieszkania dotyczy kilkunastu bloków w samym centrum Mielca.
Mieszkańcy apelują do władz Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, aby ta w końcu zajęła się tą sprawą. Pojawiły się sugestie, aby wspólnie wypracować jasny system oznaczania miejsc parkingowych, tak, aby już nikt nie miał wątpliwości, gdzie wolno parkować – tym bardziej, iż w sezonie letnim mieszkańcy bloków muszą parkować swoje pojazdy w innych częściach miasta.
(Tomasz Łępa)
O głos w tej sprawie poprosiliśmy mielecką policję:

Blok przy ul. Kusocińskiego 23 administruje Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Mieszkańcy bloku skarżą się, że władze spółdzielni nie oznaczyły dokładnie w tym rejonie miejsc parkingowych. Dodają, że skoro wyraźnie nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych, to można parkować wszędzie.
O wyjaśnienie zapytaliśmy prezes Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu Martę Łoch:

– Nasz problem tkwi w tym, że w tym bloku mieszkamy już od 40 lat i wzdłuż chodnika zawsze wolno było parkować – tłumaczy ukarany mandatem Zdzisław Leśniowski:

Duży problem z parkowaniem mają mieszkańcy bloku przy ul. Kusocińskiego 23 w Mielcu, którzy otrzymali od policji mandaty karne za złe parkowanie.
Policjanci powołują się na przepisy dotyczące parkowania w strefie zamieszkania.
Jednak jak się okazuje, na ulicy Kusocińskiego wyznaczone jest jedynie miejsce dla niepełnosprawnych, nie ma natomiast wyraźnie wyznaczonych miejsc parkingowych dla wszystkich – skarży się Kazimierz Smyk, mieszkaniec bloku przy ul. Kusocińskiego.