Mielec: Jest to wyjątkowy, historyczny czas

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas Światowych Dni Młodzieży, których tematem jest Boże Miłosierdzie, nie może zabraknąć praktycznych form, w których młodzi katolicy mogą podjąć konkretne uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Wiele grup zadeklarowało chęć podjęcia dzieł miłosierdzia i prac społecznych. Rozpoczęte dziś Dni w Diecezjach potrwają do niedzieli, 24 lipca. Następnie ich uczestnicy pojadą do Krakowa, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.
(Tomasz Łępa)
Miejscami, które chce odwiedzić największa liczba pielgrzymów, są te, w których będzie również papież Franciszek. Chęć obejrzenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau w czasie Światowych Dni Młodzieży zgłosiło ok. 300 tys. osób. Jasną Gorę chce odwiedzić w tym czasie ok 200 tys. pielgrzymów. W tym całym świętowaniu nie zabraknie także czasu na rozmowy.

Rozpoczęły się ŚDM w diecezjach. Zgodnie z formułą zaproponowaną w 1997 roku przez organizatorów 12. ŚDM w Paryżu, spotkania odbywają się na terenie wszystkich diecezji kraju, z wyłączeniem miejsca organizacji wydarzeń centralnych ŚDM. W tym roku młodzi odwiedzą 42 diecezje, w tym dwie greckokatolickie. Specjalny program Dni w Diecezji przygotowuje również Ordynariat Polowy.
Mówi bp diecezji tarnowskiej ks. Leszek Leszkiewicz: