Mielec: Grali i tańczyli na chwałę Pana

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas Mieleckiego Festiwalu Młodych wystąpiła Mielecka Orkiestra Dęta pod batutą Macieja Fijałkowskiego, zespół Słowiany oraz ludowa kapela Trzcinicoki z Trzcinicy. W powiecie mieleckim gościło blisko 350 gości z różnych stron świata. Największą grupę stanowili pielgrzymi z Francji. (Tomasz Łepa)

Jak dodaje wokalista zespołu Siewcy Lednicy, Kraków czeka na wszystkich.

Podczas Festiwalu Młodych nie zabrakło radości i entuzjazmu pośród wszystkich uczestników spotkania, co znaczy, że młodzież rozumie sens takich wydarzeń.

Mielecki Festiwal Młodych połączył wczoraj na placu Armii Krajowej pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży goszczących w Mielcu jak i mieszkańców miasta , którzy włączyli się poprzez śpiewy i zabawy w radosne przeżywanie wielkiego wydarzenia, jakim jest przybycie papieża Franciszka do Polski. Jednym z gości muzycznych festiwalu Młodych w Mielcu był zespół Siewcy Lednicy, którzy grali św. Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn 'Nie lękajcie się'. Teraz zagrają również dla papieża Franciszka. Mówi wokalista członek zespołu Piotr 'Żarówa' Ziemniowski: