Mielec : Festiwalowy koncert z mocną obsadą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

'Festiwal Muzyka Duszy i Serca” narodził się latem 1999 roku i grał do wiosny 2005 roku. Powrócił jesienią ubiegłego roku.
Podczas dzisiejszego spotkania w mieleckiej Bursie zagrają: Monika i Michał Fita z Raciborza – członkowie znanego w kraju zespołu Przecinek, Marcin Stawicki z Nowego Targu – warszawiak, który osiadł na Podhalu, pieśniarz, poeta, malarz. Zaprezentują się również mielczanie: Tomek Chlebowski, Witek Góral, Bartek Jaskot, Łukasz Romański – mieleccy muzycy świetnie czujący się w klimatach dobrej muzyki. Wystąpi też zespół Batir. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny.
(Tomasz Łępa)
Kolejna odsłona 'Festiwalu Muzyka Duszy i Serca” będzie miała miejsce dzisiaj (piątek) w Mielcu. Muzyka zabrzmi ponownie w Kaplicy Świętego Stanisława Kostki zlokalizowanej w dawnej bursie gimnazjalnej przy ulicy Warszawskiej. W tym roku przypada stulecie powstania tego, mocno związanego z historią miasta, obiektu. Hasło najbliższej edycji festiwalowych koncertów to : DROGA. PRAWDA. ŻYCIE. Mówi organizator festiwalu ksiądz Tomasz Mazuła