Mielec: Fantastyczny Eric Lu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W drugim, dniu festiwalu przed mielecką publicznością zaprezentuje się z recitalem fortepianowym Georgijs Osokins z Łotwy. Jest on finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku oraz ulubieńcem publiczności konkursowej. Koncert w Sali widowiskowej SCk w Mielcu, o godz. 19.30
(Tomasz Łępa)
Eric Lu jest jednym z najbardziej obiecujących pianistów swojego pokolenia. W lutym 2015 roku mając zaledwie 17 lat wygrał, będąc najmłodszym laureatem pierwszej nagrody w historii konkursu, Krajowy Konkurs Chopinowski w Miami na Florydzie w USA. Pianista otrzymał również nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu. W tym samych roku Eric został laureatem czwartej nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Amerykanin pianista Eric Lu, laureat IV nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie otworzył tegoroczny Międzynarodowy festiwal Muzyczny w Mielcu. W jego wykonaniu mielecka publiczność mogła usłyszeć 24 preludia Chopina, a wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka, koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Koncert poprowadził Adam Rozlach – dziennikarz muzyczny I programu Polskiego Radia i TVP Kultura: