Mielec: Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Polsce trwa już od 2009 roku. W roku ubiegłym uczestniczyło w niej ponad 6000 osób, w 29 miejscach na świecie. Ideodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek wraz z Męską Stroną Rzeczywistości. Lider społeczny; prezes Stowarzyszenia WIOSNA, inspirator wielu wartościowych działań prowadzonych przez tę organizację, takich jak SZLACHETNA PACZKA. Duszpasterz studentów, wolontariuszy i ludzi biznesu w Krakowie; znany z nowatorskich, multimedialnych kazań oraz ulicznych happeningów – m.in. happeningu z konfesjonałem, wystawionym przed Galerią Krakowską.
(Tomasz Łępa)
Na pytanie dlaczego postanowili wziąć udział w takiej formie modlitwy- uczestnicy odpowiadali.

W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mieli czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. Duchowe przewodnictwo prowadzili księża: ks. Tomasz Krawiec oraz ks. Marek Synowiec .

Ponad 400 osób wzięło wczoraj udział w Pierwszej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Mielcu. Nocna piesza wędrówka, która zakończyła się we wczesnych godzinach porannych w Pilznie, w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia była dla uczestników ekstraktem Wielkiego Postu i czasem na refleksje i modlitwę. Pątnicy mieli do pokonania 44 km. Na terenie Mielca organizacji podjął się lektor parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Tomasz Bucki – student geodezji w Krakowie.