Mielec: Czy znajdą się środki…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na mieleckim cmentarzu znajdują się mogiły powstańców styczniowych, zbiorowa mogiła zakładników rozstrzelanych w Złotnikach 3 XI 1943 r., zbiorowa mogiła zakładników rozstrzelanych w Charzewicach 20 X 1943 . i innych żołnierzy AK, zbiorowa mogiła żołnierzy z kampanii wrześniowej 1939 r. oraz zbiorowa mogiła pracowników PZL Mielec poległych w czasie nalotu samolotów niemieckich w 1939 r.
(Tomasz Łępa)
Na mieleckim cmentarzu, który powstał w 1870 roku oprócz mielczan, pochowano w wydzielonej części cmentarza nieznanych żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej oraz w kilku zbiorowych mogiłach poległych w czasie II wojny światowej, w tym również, w odrębnych kwaterach, żołnierzy niemieckich. Prezydent Mielca liczy, że obecny wojewoda podkarpacki znajdzie środki na wykonywanie prac z zakresu grobownictwa wojennego wynikających z bieżących potrzeb:

Mielecki magistrat liczy na dotacje od wojewody podkarpackiego na środki finansowe z przeznaczeniem na remonty i zadbanie obiektów grobownictwa wojennego jakie znajdują się na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Mielcu. Mówi prezydent Mielca, Daniel Kozdęba: