Mielec: Czy istnieje cenzura wyborcza?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jak dodaje pełnomocnik komitetu wyborczego, komitet chciał wykorzystywać czas kampanii w sposób niekonwencjonalny przy użyciu środków medialnych –jak tłumaczą – nie jest w Mielcu to możliwe.
(Tomasz Łępa)
Odpowiedź na ten problem jest taka

Komitet zauważa również cenzurę w niemożności emitowania reklam na tablicy reklamowej należącej do instytucji kulturalnej.

Na zarzuty odpowiada dyrektor SCK-a.

Kolejny przykład cenzury to brak możliwości wyemitowania spotu wyborczego kandydata na prezydenta Pawła Świerczyńskiego, tuż przed emisją filmu w mieleckim kinie.

Na zarzuty odpowiada dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Jacek Tejchma

Komitet Wyborczy Wyborców Nowy Powiat – Nowy Mielec jest przekonany, że w Mielcu cały czas funkcjonuje cenzura polityczna, co jak uważa Komitet, w znacznym stopniu utrudnia prowadzenie kampanii wyborczej. Zarzuty kierowane są pod adresem prezydenta miasta jak i instytucji kulturalnej jaką jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, którego dyrektorem jest Jacek Tejchma. Pierwszym z zarzutów Komitetu jest zaklejanie plakatów wyborczych – mówi pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Nowy Powiat Nowy Mielec, Andrzej Marczenia