Mielec: Bezpłatny poród w znieczuleniu w Szpitalu Powiatowym w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dyrekcja mieleckiego szpitala zdradza także kolejne plany: 'Chcemy reaktywować szkołę rodzenia działającą przy naszym szpitalu. Myślę, że szczegóły będziemy mogli przekazać już pod
koniec roku' – dodaje dyrektor Leszek Kołacz.
(Tomasz Łepa)
Koszty, które do tej pory ponosiły pacjentki, dziś pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjentka korzystająca ze znieczulenia nie ponosi z tego tytułu żadnych odpłatności.
Starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła uważa, że udogodnienie, jakim jest znieczulenie przy porodzie, to duży ukłon w stronę pacjentek:

Ze znieczulenia może korzystać każda kobieta – o ile nie pojawią się przeciwwskazania medyczne do jego zastosowania – wyjaśnia ordynator Oddziału Ginekologiczo-Położniczego w Mielcu, doktor Grzegorz Błaszczak:

W Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu znieczulenie przy naturalnym porodzie jest już refundowane. Do tej pory na poród w znieczuleniu mogły sobie pozwolić tylko niektóre kobiety, gdyż za usługę trzeba była zapłacić. Dziś bezpłatne znieczulenie przy naturalnym porodzie dostępne jest dla wszystkich ciężarnych pacjentek, które rodzą w Szpitalu Powiatowym w Mielcu. To z pewnością dobra wiadomość dla wielu przyszłych mam.
Mówi dyrektor mieleckiego szpitala, Leszek Kołacz: