Mielec: AVIATORS Mielec rozpoczynają sezon!

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

W tym sezonie futboliści z Mielca zmierzą się w rozgrywkach z drużynami: Przemyśl Bears oraz Rockets Rzeszów. System rozgrywek został podzielony na trzy fazy turniejowe: grupowa (mecz i rewanż), ćwierćfinał, i dwudniowy finał.
W rozgrywkach wystartuje w sumie 19 drużyn w tym jedna z Rosji.
PLFA 8 to rozgrywki w odmianie ośmioosobowej, w której drużyny nie tylko walczą o mistrzostwo ligi ale również o tytuł mistrza Polski.
Klub Futbolu Amerykańskiego AVIATORS Mielec powstał w listopadzie 2013 roku, od tego czasu drużyna stara się zapoznać mieszkańców z egzotyczną dyscypliną, prowadząc pokazowe zajęcia w szkołach oraz biorąc udział w wydarzeniach na terenie miasta.
W tym momencie klub zrzesza 30 zawodników i pasjonatów futbolu amerykańskiego.
Drużyna ciągle jest w budowie, część zawodników odeszła po zeszłym sezonie, część w trakcie okresu przygotowawczego.
Do składu meczowego drużyny dołączyła duża grupa nowych osób oraz młodzież, która debiutowała w tym sezonie w rozgrywkach juniorskich z dużym sukcesem, przez co to ona dzisiaj jest bardziej doświadczona niż zawodnicy, którzy do składu dołączyli w tym roku.

Klub Futbolu Amerykańskiego AVIATORS Mielec przygotowuję się do rozgrywek, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu.
Zespół intensywnie trenował od stycznia 2015 rozgrywając w międzyczasie kilka gier kontrolnych, które pozwoliły przećwiczyć nowe warianty gry – mówi trener Michał Gawryś: