Mielec: Festiwale takie dały początek

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Najważniejsze wydarzenia Festiwalu przygotowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, który potrwa do soboty jest wystawa 'Umysł przyłapany' przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik, multimedialne widowisko w mobilnym planetarium, wykłady popularno – naukowe prowadzone przez pracowników naukowych wyższych uczelni, warsztaty budowy modeli rakiet i samolotów, programowania robotów, skanowania i drukowania w 3D oraz wirtualne loty nad Mielcem, wystawy i pokazy szkolnych klubów modelarstwa lotniczego oraz zespołów robo tyków. Ponadto na uczestników czekają pokazy ratownictwa w wypadkach komunikacyjnych oraz konferencje i warsztaty dla nauczycieli poświęcone informatyce, nauce programowania oraz współczesnym metodom nauczania.
(Tomasz Łepa)
Miejsce nowej placówki naukowej tworzonej przez samorząd województwa podkarpackiego usytuowane będzie w Jasionce k/Rzeszowa:

Wśród wielu celów trwającego festiwalu jest ukazanie świata nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej formie, promocja lokalnych inicjatyw edukacyjnych rozwijających się w przestrzeni pozaszkolnej a także włączenie nauczycieli w proces angażowania uczniów w działania wymagające kreatywności w trakcie rozwiązywania realnych problemów z wykorzystaniem współczesnych technologii. Jak podkreśla marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl , podkarpackie festiwale nauki dały początek do otwarcia stacjonarnej instytucji Podkarpackiego Centrum Nauki:

Podkarpackiemu Centrum Nauki
W Mielcu trwa 7 Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Uczestnicy festiwalu mogą zdobyć wiedzę związaną z lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, robotyką, a także odnawialnymi źródłami energii. Mówi starosta powiatu mieleckiego, Zbigniew Tymuła: