Mielec: Śpiewający jubileusz

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas śpiewaczego jubileuszu nie zabrakło podziękowań a także wręczenia licznych odznaczeń i wyróżnień dla chórzystów, przyznanych przez Polski Związek Chórów i Orkiestr. Na tą okazję Chór Mieszany 'Melodia' wydał specjalne wydanie płyty kompaktowej z najpiękniejszymi utworami w wykonaniu chóru. Drogim jubilatom radio Leliwa życzy kolejnych 100 lat śpiewania. (Tomasz Łępa)

Bycie w chórze, to zdaniem młodego śpiewaka Jakuba Karwackiego, możliwość spędzenia dobrze wolnego czasu a zarazem rozwijanie się w edukacji muzycznej.

W świętowaniu uczestniczyli także: Chór Męski 'Melodia' pod batutą Macieja Fijałkowskiego oraz Chór Mieszany 'Gloria' z Brzezin pod dyrekcją Grzegorza Piękosia. To właśnie z Brzezin pochodzi założyciel a zarazem pierwszy dyrygent chóru mieszanego Melodia, który powstał w 1936 roku przy Państwowym Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

Wyjątkowym koncertem obchodził swoje 80-lecie Chór Mieszany 'Melodia' Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Lachmana w Mielcu. Podczas koncertu przed mielecka publicznością wystąpił jubilat – pod batutą dr Antoniego Stańczyka, który funkcje dyrygenta chóru pełni od 2011 roku.