Mielec: 66 medali Polaków w Los Angeles!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Patryk Jaszcz był jedynym z Podkarpacia reprezentantem Polski na Igrzyskach Specjalnych.
(Tomasz Łępa)
Młody zdolny mielczanin urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadą wrodzoną nerek i układu moczowego, a obecnie cierpi też na: epilepsję, niepełnosprawność intelektualną, astmę oskrzelową oraz zaburzenia napięcia mięśni. Patrykowi towarzyszyła mama Barbara, która jest dumna z osiągnięć syna jak i wszystkich zawodników startujących podczas letnich igrzysk.

29 złotych krążków, 18 srebrnych i 19 brązowych – tak wygląda bilans polskiej reprezentacji na XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Wśród nich trzy złote medale w bowlingu (kręgle) zdobył mielczanin, Patryk Jaszcz, który jest już w Mielcu.