Mielec: 40 tys. zł z Programu 'Fundusz Inicjatyw Obywatelskich' 2014-20120

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Aktualnie do 24 czerwca 2016 roku trwa nabór dla osób, które mogą otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie pozyskania środków finansowych na realizacje swoich pomysłów w zakresie kultywowania i promowania osób wybitnie zasłużonych dla regionu mieleckiego. Osoby i podmioty zainteresowane udziałem w poszczególnych elementach projektu, dodatkowe informacje mogą uzyskać na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.
(Tomasz Łepa)
Pomysłodawcą powstania projektu jest wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Andrzej Talarek, który jest jednym z członków powołanych przez Zarząd Towarzystwa specjalnego Zespołu Zadaniowego, który rozpoczął realizację tej inicjatywy:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Wł. Szafera w Mielcu rozpoczyna realizację projektu pt. 'Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis', którego celem jest wzrost aktywności mieszkańców powiatu mieleckiego w zakresie podtrzymywania, pielęgnowania i kultywowania tożsamości lokalnej. Towarzystwo na realizację tego przedsięwzięcia pozyskało blisko 40 tys. zł z Programu 'Fundusz Inicjatyw Obywatelskich', który nadzorowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – mówi Janusz Chojecki – Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej: