Mielec:  TJ Kozinsky stawia na czystość środowiska.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Tadeusz Kozinsky  pochodzący z San Francisco , który w ramach programu wymiany międzykulturowej postanowił od października ubiegłego roku zamieszkać w gminie Mielec w miejscowości Podleszany postawił na czystość lokalnego  środowiska.  Uczący  się zdalnie w I LO im St. Konarskiego w Mielcu w klasie I F   wraz z młodzieżą podjęli wyzwanie i posprzątali po zimie śmieci, które ukazały na odcinku prowadzącym w kierunku mieleckiej kładki.

To działanie skłoniło go do zwrócenia się do Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka o zamontowanie przy kładce w Podleszanach koszy, do których mieszkańcy i spacerowicze będą mogli wrzucać posegregowane śmieci, co poprawi czystość w okolicach Wisłoki.

Mówi  Aneta Mroczka nauczyciel  Zespołu Szkół technicznych w Mielcu  i mama  goszcząca gościa zza oceanu.

Takie kosze zostały również zainstalowane przy obiektach rekreacyjno-sportowych w Woli Mieleckiej. Gość z USA  przebywa w Polsce dzięki AFS intercultural Programs, która jest międzynarodową organizacją dedykowaną rozpowszechnianiu edukacji międzykulturowej. Dzięki temu od kilku lat młodzież z różnych stron świata,  mieszka u rodzin z terenu gminy Mielec. Do tej pory w Podleszanach mieszkali uczniowie: Andres z Hiszpanii, Miguel z Meksyku, Denis z Belgi, Cristian i Nicola z Włoch, Alex z Australii, a obecnie w Podleszanach mieszka TJ z USA.

Tomasz Łępa