Mielec: Starosta pozostaje dalej starostą…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Podczas sesji powiatu mieleckiego  wniosek zgłoszony przez radnych klubu PiS  w sprawie odwołania z funkcji starosty mieleckiego  nie uzyskał większości głosów. Podczas tajnego głosowania w dniu dzisiejszym  14 radnych koalicji  opowiedziało się przeciw odwołaniu Stanisława Lonczaka ze stanowiska starosty zaś 10 radnych z  klubu PiS głosowało za jego odwołaniem. Wynik głosowania komentuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Powodem  złożenia wniosku o odwołanie starosty  były m.in. zawirowania  wokół sprawy związanej z  umową  szpitala mieleckiego  z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca  działającymi w mieleckiej lecznicy a także zdaniem radnych PiS brak doświadczenia starosty mieleckiego w kierowaniu i zarządzaniem przez niego  powiatem mieleckim.

Wniosek taki został złożony jeszcze w miesiącu czerwcu przez  radnego powiatu mieleckiego Krzysztofa Olszewskiego w imieniu radnych klubu PiS.

Całą sytuację komentuje  również  były starosta mielecki, Andrzej Chrabąszcz.

Dziś powinniśmy wspólnie działać na rzecz powiatu mieleckiego  i brać odpowiedzialność za powiat do końca  naszej kadencji, komentuje  Andrzej Chrabąszcz.

Tomasz Łępa