Mielec: Stal pękła w Głogowie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W meczu 21. serii Superligi, piłkarze ręczni Stal Mielec przegrali na meczu wyjazdowym z Chrobrym Głogów 27:36. Początek pierwszej połowy to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Obydwa zespoły zdobywały bramkę za bramką i dopiero w ostatnich minutach Chrobremu udało się odrobinę odskoczyć. Druga połowa meczu to była już dominacja głogowian. Z każdą kolejną minutą sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Mówi trener Handball Stal Mielec, Rafał Gliński.

To gospodarze byli cichym faworytem spotkania i choć pierwsza połowa meczu nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej, to spotkanie w Głogowie zakończyło się pewnym zwycięstwem Chrobrego. Ostatecznie gospodarze wygrali aż 9. bramkami i dopisali kolejne 3 punkty na swoje konto. Mówi trener głogowian, Vitalij Nat.

Wiele powodów do radości za to mają mieleckie siatkarki. W I rundzie play-off w Jarosławiu, miejscowy San Pajda uległ Ita Tools Stali Mielec 2-3. W tie-breaku mielczanki wygrały 15:11.