Miejski Dzień Edukacji Narodowej i jeszcze dwie uroczystości w Gimnazjum numer 2 w Tarnobrzegu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas wydarzenia wręczone zostały również nagrody przyznane przez prezydenta wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom szkół. Zaprezentowało się także i złożyło ślubowanie kilkunastu uczniów I klasy Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego młodzieży.
Życzenia nauczycielom złożył prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Gimnazjum numer 2 im. Jana Słomki w Tarnobrzegu. Dla dyrektora, nauczycieli i uczniów szkoły dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Placówka obchodziła 30-lecie swojego istnienia. Został w niej także uroczyście otwarty Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży.
Dyrektor Gimnazjum numer 2, Grzegorz Kokoszka, podczas uroczystej akademii złożył życzenia wszystkim nauczycielom. Przypomniał historię szkoły i opowiadał jaka jest dziś. Podkreślał, że w placówce dużą wagę przykłada się do sportu, po to aby nie tylko rozwijać wiedzę uczniów ale też kształtować ich charaktery i dbać o prawidłowy rozwój fizyczny. Realizując specjalny program treningowy z młodzieżą przygotowywane są przyszłe kadry miejskich klubów sportowych. Mówi Grzegorz Kokoszka.