MDK czeka na zgłoszenia do projektu 'Opowiedz mi Stalową Wolę'

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

Zgłoszenia osób, które chcą się podzielić ciekawą historią, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli przyjmuje do 15 czerwca pod adres: opowiedz.stw@gmail.com.
(Marta Górecka)
Zebranie historii to nie koniec, bo potem będą one przelane na papier w postaci komiksu. Bo w opowieści wsłuchiwać się będą warsztatowicze projektu 'Miasto Komiksów'.

Jeszcze tylko do końca przyszłego tygodnia Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli będzie czekał na osoby, które chcą się podzielić opowieściami o Stalowej Woli, bądź historiami, które wydarzyły się w Stalowej Woli.
Te potem staną się kanwą historii komiksowych o mieście. A projekt ten realizowany jest pod hasłem 'Opowiedz mi Stalową Wolę'.
Chodzi w nim o ponowne odkrycie Stalowej Woli dzięki wspomnieniom jej mieszkańców, a więc w nieco inny sposób niż jest obecnie postrzegana.
Anna Maciuch z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli przyznała, że chodzi o to, aby wyłonić te miejsca w mieście, które są dla mieszkańców szczególne, z którymi wiążą się różne historie, wspomnienia, do których nostalgicznie powracamy pamięcią.