Marsz dla życia i rodziny w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są przez grupę osób, wspólnot, organizacji, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament życia społecznego. W naszym mieście głównym organizatorem Marszów jest Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie (www.kcprstalowa.pl; kcprstalowa@wp.pl) we współpracy z ZHR, ZHP oraz parafiami stalowowolskimi. Marsze są przede wszystkim świętem rodzin, stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.   Uczestnikami Marszów są przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale gromadzą one również różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Uczestniczący w niej gromadzą się nie po to, by manifestować swój sprzeciw wobec antywartości, lecz przede wszystkim po to, by publicznie opowiedzieć się za wyznawanymi przez siebie wartościami.

Marsz w naszym mieście rozpocznie się Mszą św. o godz.12.00 w Bazylice konkatedralnej, anastępnie Alejami Jana Pawła II, a następnie Alejami Jana Pawła II przejdziemy do klasztoru ojców kapucynów w Rozwadowie, gdzie zakończymy wspólnie z ojcami kapucynami piknikiem rodzinnym. W programie m. in.:

– wspólne puszczanie balonów napełnionym helem
– dla każdego upominek oraz certyfikat z książką jako prezent marszowy
– wspólne śpiewy radosnych pieśni i piosenek

Ważne, ze podczas Marszu będą zbierane podpisy pod projektem nowej ustawy o ochronie i opiece nad rodziną.

Patronat honorowy objął biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który zresztą zapowiedział swoją obecność na pikniku rodzinnym u kapucynów.