Majdan Zbydniowski: 9-osobowa rodzina uległa zaczadzeniu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

9-osobowa rodzina uległa zaczadzeniu w Majdanie Zbydniowskim. Szybka interwencja służb medycznych zapobiegła tragedii. Do zdarzenia doszło w nocy w jednym z domów.
Około godziny 21:00 rodzina wezwała pogotowie do kobiety, która zasłabła podczas kąpieli. Na miejscu okazało się, że również inni domownicy skarżą się na złe samopoczucie. Ratownicy medyczni stwierdzili, że objawy wskazują na zatrucie tlenkiem węgla.
Wezwana została druga karetka pogotowia i straż pożarna. Rodzina została przetransportowana do szpitala, gdzie trafiła do komory hiperbarycznej.
Strażacy, którzy zostali wezwani do Majdanu Zbydniowskiego, w domu poszkodowanych stwierdzili duże stężenie tlenku węgla. Okazało się, że czad się ulatniał z pieca centralnego ogrzewania. W domu były szczelnie pozamykane okna i kratki wentylacyjne. Na szczęście dla rodziny w pore udzielona została jej pomoc.
Objawy zatrucia tlenkiem węgla to: ból i zawroty głowy, duszność, oszołomienie, osłabienie, przyspieszenia czynności serca i oddychania, śpiączka a w konsekwencji zgon.
(Marta Górecka)