Kurozwęki: Dziki Zachód.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Od piątku do niedzieli (9-11 sierpnia) Zespół Pałacowy w Kurozwękach zamieni się w miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Na czas imprezy 'Dziki Zachód w Kurozwękach” obok stada bizonów rozbiją swoją wioskę Indianie, rozgoszczą
się kowboje, zagrają zespoły muzyki country oraz muzyki indiańskiej. Goście imprezy będą mogli sprawdzić swe umiejętności w strzelaniu z łuku, obejrzeć pokazy suszenia mięsa z bizona i spróbować szczęścia w płukaniu złota.
Na scenie przed Pałacem wystąpią artyści i zespoły muzyczne m.in. Country band 'U ojca”, 'The Future’, 'Mr Pollack” 'Breakout” 'Babsztyl” czy 'East Earth Band”. Odbędzie się także pokaz odbicia zakładników przez jednostki specjalne Stowarzyszenia Semper Fidelis. Imprezie towarzyszyć będą mistrzostwa jazdy na byku rodeo o nagrodę – wycieczkę do Brukseli. Będzie można także zmierzyć się ze słynnym labiryntem. Tym razem właściciele postanowili zaskoczyć odwiedzających i zamiast kukurydzy posadzili konopie. W związku z 'Rokiem Tuwima” labirynt w Kurozwękach ma kształt lokomotywy. Na wszystkich odwiedzających czeka zabawa polegająca na szukaniu odpowiedzi ukrytych w zaułkach labiryntu.
(Marcin Gabrek)