Krzeszów: Krzyże Zasługi dla perełek.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Były życzenia gratulacje i kwiaty, a całość uroczystości ozdobiła występami uzdolniona młodzież Zespołu Szkół w Krzeszowie i z tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury.
(Marta Górecka)
W Krzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Krzyży Zasługi. Takich odznaczeń doczekały się dwie krzeszowianki Helena Pisula i Stanisława Pudełkiewicz. Krzyż z rąk wojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej odebrała tylko pani Helena, druga odznaczona niestety z powodu choroby nie mogła być na uroczystej Sesji Rady Gminy Krzeszów, podczas której wręczano Złote Krzyże Zasługi.
'Krzeszowskie perełki”, bo tak nazywane są obydwie panie chwalił wójt Krzeszowa Stanisław Nowakowski za ich zasługi, za gotowość do pomocy, umiłowanie ziemi krzeszowskiej, ale i ogromną wiedzę o historii ich 'Małej Ojczyzny” i niegasnącą chęć dzielenia się nią. A jednocześnie pokazywanie jak ważny jest patriotyzm, szlachetność i wrażliwość na potrzeby innych, jednocześnie promowanie Krzeszowa w Polsce przez twórczość artystyczną.
Helena Pisula dziękowała za wyróżnienie jej tak ważnym odznaczeniem, ale jednocześnie skromnie przyznała, że jest to również wyróżnienie dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowskiej, w którym działa