Krzeszów: Ruszyły prace ziemne przy budowie ronda

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W Krzeszowie po długich przygotowaniach do inwestycji ruszyła fizycznie budowa ronda.
Ciężkie maszyny rozpoczęły prace ziemne. Rondo powstaje u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 863 z drogą powiatową 1069R i drogami gminnymi w Krzeszowie. To rozwiązanie komunikacyjne, o które władze gminy Krzeszów starały się od lat dla poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Mówi o tym wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski.

O tym jak potrzebne jest rondo w Krzeszowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową i gminnymi przekonali się choćby uczestnicy krzeszowskich Powidlaków próbujący dostać się na teren imprezy lub z niej wyjechać. Budowa ronda w centrum Krzeszowa nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale też usprawni komunikację w tym miejscu. Według planów inwestycja, którą prowadzi Podkarpacki Zarząd dróg Wojewódzkich ma być zakończona jeszcze w tym roku, pewne wątpliwości co do dotrzymania terminu ma włodarz Krzeszowa.

Koszt budowy ronda wraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej wyniesie blisko 4,2 miliona złotych, z czego wartość robót budowlanych to ponad 3,6 miliona. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki montażowi finansowemu. Najwięcej bo ponad 2,5 miliona złotych wyłożyła Gmina Krzeszów, która 2 miliony pozyskała z Funduszu Inwestycji Lokalnych a 550 tysięcy przekazała z własnego budżetu. Blisko 550 tysięcy na tę inwestycję wyłożył Powiat Niżański, zaś wkład Województwa Podkarpackiego to ponad 1 milion złotych. Oprócz ronda w ramach inwestycji na fragmentach przebudowywanych dróg mają powstać ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych.