Kraków: Trwa wizyta papieża

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

(Słowa papieża, który mówił do wszystkich młodych ludzi, aby kierowali się miłosierdziem i byli dla siebie życzliwi.)
Teraz papież jest w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, tam odprawia mszę świętą dla 2 tys. kapłanów, zakonnic i zakonników oraz osób konsekrowanych i seminarzystów z całej Polski. Na placu przed bazyliką zebrało się kilka tysiecy duchownych, a wokół sanktuarium co najmniej kilkanaście tysiecy pielgrzymów. Po mszy ojciec Święty zje obiad w towarzystwie m.in kardynała Stanisława Dziwisza i przedstawicieli młodzieży z różnych krajów: każdy kontynent będzie reprezentowany przez chłopca i dziewczynę.
(Dominika Miś)
(Wczoraj widzieliśmy papieża z bardzo bliska, około metra. Płakaliśmy – to było jak błogosławieństwo dla nas. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dziś papież powiedział do nas, że kiedy wrócimy do Brazylii, to mamy nieść pomoc wszystkim potrzebującym. To było niesamowite.)
Na spotkaniach z papieżem są też księża z różnych stron świata, co dla nich jest ważne?
Elias Maia de Deus, Timor Wschodni:

(To dla nas ogromne błogosławieństwo. Najważniejszą częścią lekcji, jaka pozostanie w moim sercu jest zachęta Ojca Świętego, byśmy się niczego nie obawiali i żyli imieniem Jezusa oraz aby inni wiedzieli, że nie ma się czego obawiać, bo jest wokół nas Jezus, który przyniósł pokój i miłość. On naprawdę zawsze nam przebacza, kiedy Go o to prosimy.)
Lauren Obrzut z Brazylii:

Papież zakończył już spowiadanie pięciu pielgrzymów. Spowiadał w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim. Franciszek jest trzecim – po Janie Pawle II i Benedykcie XVI – papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim spowiadał. Przed opuszczeniem bazyliki papież pobłogosławił zgromadzonych, odmówił też modlitwę Zdrowaś Maryjo.
Pytaliśmy młodych z zagranicy, co zapamiętają ze spotkania z papieżem:
Mówi Paula Restrepo z Meksyku: