Kotowa Wola: Przekazanie i poświecenie wozów bojowych OSP Kotowa Wola.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas uroczystości przekazania jednostce nowych samochodów odbyło się poświecenie nowego sprzętu. Spotkanie było tez okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym druhom OSP w Kotowej Woli. (Marta Górecka)

Obecny podczas uroczystości przekazania samochodów jednostce OSP w Kotowej Woli nadbrygadier Bogdan Kuliga przyznał, że jednostka miała silne lobby w staraniu się o samochód średni STAR MAN:

O dwa samochody ratowniczo-gaśnicze wzbogaciła się jednostka OSP Kotowa Wola w Gminie Zaleszany. To do tej jednostki decyzją Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie trafił Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy STAR MAN z Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli. Jednostka dzięki gminie Zaleszany, dofinansowaniu z budżetu powiatu, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i oddziałowi wojewódzkiemu Związku OSP RP otrzymała Lekki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy Ford Ranger do ciągnięcia łodzi. Koszt zakupu tego samochodu wyniósł około 130 tysięcy złotych. Wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy zapewniał, że takie doposażenie jednostki było potrzebne, co pokazał choćby miniony rok: