Kolejna gmina procesują się z wykonawcą kanalizacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

To już drugi przypadek, gdy władze gminy z powiatu tarnobrzeskiego procesują się z inwestorem odpowiedzialnym za budowę lub remont kanalizacji. W podobnej sytuacji jest samorząd Gorzyc. W tym przypadku jednak sprawa znajduje się w sądzie apelacyjnym, gdyż wyrok I instancji był na niekorzyść władz gminy.

Wójt Skóra uważa, że można było uniknąć rozprawy:

Wójt firmie z Rzeszowa, która realizowała inwestycję wytyka mnóstwo błędów. Jednym z nich ma rozmieszczenie w zbyt dużej odległości od siebie kolektorów, do których przyłączać się mogą kolejni mieszkańcy. Mówiąc o wyroku, Kazimierz Skóra uważa, że nie zapadnie on szybko:

Zapłaty ponad półtora miliona złotych z tytułu nadwykonań domaga się od władz Grębowa przedsiębiorca, który budował w 2010 roku na terenie gminy kanalizację sanitarną. Inwestycje rozpoczął i prowadził poprzedni samorząd, a obecny ją rozliczał. On też musiałby znaleźć pieniądze gdyby przyszło jednak zapłacić inwestorowi. Wójt Grębowa Kazimierz Skóra odpuścić nie zamierza, dlatego sprawa trafiła do sądu okręgowego w Tarnobrzegu: